czwartek, 24 marca 2016

SERWETA W SŁONECZNIKI (haft krzyżykowy)

Moim obecnym celem jest serweta haftowana na zamówienie, w zanadrzu mam jeszcze obrus ale zaczynam od łatwiejszego, wypociny zostawię na później. Serweta jest gotowa, ja nanoszę tylko na nią hafty, na koniec zostanie pranie, prasowanie i bezie gotowa, ale nie wiem na kiedy :) Kratki są duże jak kanwa 12ct albo i większa a ja zazwyczaj robię na 14ct lub 18ct. Haftuję muliną Ariadna, kolory dobierane, ponieważ wzór jest czarno biały i nie bardzo czytelny co utrudnia xxx ale pomalowałam go kredkami dla ułatwienia :) Serweta ma wymiary ok 45cm x 45cm. Obrus 90cm x 90cm, ale o obrusie będzie kiedyś.


a było to tak...


3 komentarze:

  1. Szkoda,że rozmiar kanwy taki wielki,a na drugim obrusie też ten sam rozmiar? Masa muliny pójdzie bo trzeba robić przynajmniej 4 nitkami.

    OdpowiedzUsuń
  2. No, niestety rozmiar kanwy wielki, muliny idzie dużo, robię trzema nitkami. Po świętach oddam już serwetę i przystąpię do obrusu ale muszę pójść po zapas nici, bo na taka serwetę poszło prawie po 1 motku nici a zółtej prawie 2. To już sobie wyobrażam ile pochłonie obrus :/

    OdpowiedzUsuń
  3. Kasiu to arcydzieło - a co dopiero obrus :D masz cierpliwość :)

    OdpowiedzUsuń